Mart 24, 2023

Şükrü Bodur’dan ‘Temmuz’ Takvimine Tepki !

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 3.Lig’de kalan maçları Temmuz ayında başlatma kararına tepki gösterdi.

3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden ve hazırlıklarına kaldığı yerden devam eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Başkan Şükrü Bodur basın açıklaması yaptı. Devre arası göreve gelen Şükrü Bodur Covid-19 nedeniyle ertelenen liglerin devam kararını olumlu karşılarken, 3.Lig’deki maçların 18 Temmuz’da başlama konusunda ise aynı fikirde olmadığını belirtti.

Şükrü Bodur yaptığı açıklamada: ”Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 13 Mayıs 2020 tarihinde yapmış olduğu toplantıda almış olduğu kararla, 12 Haziran 2020 tarihinde oynanması açıklanan 2. ve 3. Lig maçlarının 18 Temmuz 2020 tarihine alındığı açıklanmıştır. 12 Haziran 2020 tarihinde liglerin başlanacağı açıklandığında, kulüplere gönderilen “FUTBOLA DÖNÜŞ” öneri protokolü gereğince bütün tedbirleri alarak ve plan yaparak, tesislerimizi uygun hale getirdik. 8 Mayıs Cuma günü profesyonel futbolcularımızı, teknik heyetimizi, çalışanlarımızı şehrimizde toplayarak tam teşekküllü hastanemizde testlerini yaptırarak negatif çıkması dolayısıyla tesislerimize aldık ve tesislerimizi dışarıya kapatarak çalışmalarımıza başladık.” ifadelerini kullandı.

Maçların ilk olarak Haziran’da başlayacağını ancak 2.Lig ve 3.Lig maçlarının tarihinin Temmuz olarak değiştirilmesini mahsurlu gördüklerini belirten Şükrü Bodur: ”Temmuz ve Ağustos aylarında ülkemizde hava sıcaklıkları 34-40 derece civarında olup ve bu maçlar gündüz oynanacaktır. Hiçbir 3. Lig takımlarının stadları maçı oynamaya müsait değildir. Şanlıurfa, Antalya, İzmir, Ankara gibi illerimizde maçların bu derecelerde oynanması sporcu sağlığı açısından zor bir durumdur. Ayrıca oynanacak müsabakaların Ağustos ayı sonunda bitiş durumu gözükmektedir. Eylül ayında yeni sezonun açılma durumu söz konusudur. Sezon bitişi ile başlama arasında 10 gün kadar bir zaman dilimi gözükmektedir. Transferler nasıl yapılacaktır ve kamp dönemi nasıl olacaktır. Ayrıca liglerin bir ay daha ileri tarihe ertelenmesi kulüplerimize mali yük getirmektedir. 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir Beyin, müsabakaların “masada değil, sahada bitirileceği” görüşünü sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur son olarak alt ligler için alınan yönetim kurulu kararının tekrar gözden geçirilmesini ve ilk alınan karada verilen tarih olan 12 Haziran 2020 tarihinde oynamaya başlatılarak kulüplerin mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!