Takımın İsmi Yine Değişti, Yeni İsim Orduspor 1967 A.Ş. !

TFF 3.Lig’de kulüp tarihinde ilk kez mücadele eden ve bu bağlamda beklenen bir performans ile ilk yarıyı kapatan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, bundan sonraki serüvenine Orduspor 1967 A.Ş. adıyla devam edecek.

Ordu Futbolu’nda son yılların modası haline gelen kulüp ismini değiştirme furyası uzun süredir sessizliği korurken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Külübü Başkanı Savaş Şimşek’in üzerinde uzun süredir çalıştığı proje resmiyet kazandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmî sitesinde Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Külübü’nün adı Orduspor 1967 A.Ş. olarak güncelledi.

Kulüp tarihinde Bölgesel Amatör Lig’de Altaş Soyaspor ve Soyaspor Gençlik adıyla mücadele ettikten sonra Ordu 1.Amatör Lig’e düşen Ordu temsilcisi, daha sonra adını Yeni Mahalle 52 Spor olarak değiştirmişti. 2019-2020 sezonunun başında son olarak Orduspor yönetiminde yer alan isimlerin liglere katılım hakkı konusunda anlaşmaya vardığı Yeni Mahalle 52 Spor’un adı Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılırken, takım iki senede iki lig birden yükselerek 3.Lig’e çıkmıştı.

İsim konusunda netlik sağladığı geçen sezon ve bu sezonun ilk yarısında logo konusunda TFF ile anlaşamayan Mor-Beyazlı ekip, özellikle bu sezonun ilk yarısında oynadığı her maçın ardından para cezası almıştı. Orduspor 1967 A.Ş. olarak yeni ismiyle ikinci yarıda mücadele edecek olan Ordu temsilcisinin logo konusunda da yakın zamanda resmî olarak TFF ile anlaşmaya varacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!