Mart 24, 2023

Sezonun ilk yarısında Yeni Orduspor (52 Orduspor Futbol Kulübü) Teknik Direktörlüğünü yapan ve yeni yönetimin gelmesiyle görevden alınan Telat Özden, ikinci yarıda ise takım çalıştırmadı.

Futbola Bulancakspor altyapısında başladıktan sonra 1994-1997 yılları arasında Orduspor’da sayısız maça çıkan Telat Özden, daha sonra Türkiye’nin Altay ve Kocaelispor başta olmak üzere birçok takımda forma giymiş ve futbolculuk kariyerini noktalamıştı. Antrenörlük için çalışan ve çalışmalar yapan 1971 doğumlu isim Zonguldak Kömürspor’da bu kariyerine başlangıç yapmıştı.

2011-2012 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de kısa bir Zonguldak Kömürspor macerası olan Telat Özden, Altınova Belediyespor, Adıyaman 1954 Spor ve Bartınspor’u çalıştırmıştı. Sadece Bölgesel Amatör Lig’de görev alan ve çalıştırdığı Adıyaman 1954 Spor’u 3.Lig’e çıkaran Özden, sezon başında ise 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’un (52 Orduspor Futbol Kulübü) başına geçmişti.

Özden, yarım sezon kaldığı memleketinin takımında 17 karşılaşmada sadece 2 galibiyet almıştı. 12 karşılaşmadan beraberlikle ayrılan Özden’in öğrencileri bu anlamda rekor kırarken 3 karşılaşmadan ise üzgün ayrılarak 18 puan toplayabilmişti. Kulüp Başkanlığı’na Şükrü Bodur’un gelmesiyle birlikte Özden’in yerine ise Ergin Döner getirilmişti.

Kariyerinde 5 takımda teknik direktörlük yapan Telat Özden, Ordu temsilcisinden ayrıldıktan sonra ise herhangi bir yerde görev yapmadı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!