Nisan 1, 2023

”Temmuz Ayında Oynamak Daha İyi Olur”

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, kendilerinin Süper Lig ve TFF 1. Lig’den ayrı tutulmaları gerektiğini aktardı ve “Futbolcular tedirgin. Kulüpler ve oyuncular sağlık protokolüne uyamaz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu ve TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın’ın toplantısının ardından liglere yeniden devem edileceği kararı, alt liglerde iyi karşılanmadı.

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, TFF’ye geçen hafta konuyla ilgili bir dilekçe verdiklerini söylerken, “Konuyla ilgli bilgiyi verdik. 2. ve 3. Lig için erken olduğunu aktardık. Yayınladıkları sağlık raporuyla ilgili, bizi Süper Lig ve TFF 1. Lig’den ayrı tutmalarını istedik. Onunla ilgili 2. talebimizi bugün TFF’ye ulaştırdık. Ligin bizim için Temmuz ayının daha uygun olacağını söyledik. Bizde 20 yaş altı futbolcu kardeşlerimiz çok yoğunlukta. 3. Lig’de oynuyorlar. Kısıtlamalar var. Bununla ilgili düşüncelerimizi TFF’ye ilettik. İlk kararımızın arkasındayız. Oynanmaması Türk futbolu ve alt ligler için çok önemli. Üst liglerde yayıncı geliri var. Bizim böyle bir gelirimiz yok. Ayrı tutulmak istendik. TFF oynatmak istiyorsa oynamaya her zaman hazırız; ama bizim için Temmuz’in ilk haftası daha ön plana çıkıyor” dedi.

Volkan Can yapılan video konferans toplantısında, 2019-2020 sezonu için gruplarında ilk sırada yer alan takımların bir üst lige çıkmasını, 2 ile 9. sırada yer alan ekiplerin tek maç usulüyle play-off oynamasını ve küme düşmenin kaldırılmasını istediklerini söylemişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!