Mart 24, 2023

Türkiye Futbol Federasyonu, 2 ve 3.Liglerle ilgili son olarak yaptığı toplantı sonrasında daha önce belirlenen 18 Temmuz tarihinde liglerin başlayacağını belirtti.

Covid-19 pandemisi nedeniyle uzun süre ara verilen futbolda Süper Lig ve 1.Lig geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig ile 1. Lig’in ardından, 2. ve 3. Lig’in de sahada tamamlanmasına karar verdi. 11 Haziran’da bir araya geldikleri kulüp temsilcilerinin istek ve önerilerini masaya yatıran yönetim kurulu, alt liglerle ilgili nihai kararını dün akşam açıkladı. Yaklaşık 6 saat süren toplantı sonucunda liglerin 29. haftadan itibaren kaldığı yerden oynatılması kararlaştırıldı.

3.Lig’de Ordu’yu temsil eden 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Fatsa Belediyespor’u da yakından ilgilendiren konu ile ilgili TFF şu açıklamayı yaptı. “TFF Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarının tamamlanması konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, daha önce açıklandığı gibi bu iki ligin 18 Temmuz 2020’den itibaren oynatılması kararını vermiştir”

Maçların 18 Temmuz’da başlayacağı belirtilirken, maç takviminin ise yakın zamanda kulüplere iletileceği açıklandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!