Mayıs 28, 2023

Tesis Sözü Vermişti, Otopark Yaptı !

Yerel seçim öncesi ve göreve geldiği günden itibaren Orduspor ile ilgili sözler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, yine Orduspor üzerinden verdiği tesis sözün otopark projesine çevirdi.

Orduspor üzerinden sözler veren ancak verdiği sözleri gerçekleştirmeyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in en fazla göze çarpan projesi tesis oldu. Önce Orduspor’u eski günlerine geri getireceğini belirten ve bu konuda Barcelona ile bile görüşme yaptıklarını söyleyen Güler, daha sonra bu konuda sessiz kalmıştı. Ardından Orduspor logolu duvar resmi sözü veren ancak gerçekleştirmeyen Mehmet Hilmi Güler’in en büyük salvosu ise tesis oldu.

Ordu 1.Amatör Lig’de uzun yıllar Soyaspor Gençlik adıyla mücadele ettikten sonra Yeni Mahalle 52 Spor adını alan ve bu sezon başında ismini Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yaparak belediyenin desteğini iyice arkasına alan kulüp için tesis müjdesi verilmişti. Yıllardır Soyaspor adıyla mücadele eden takımı Orduspor üzerinden pazarlama çalışması yapan Mehmet Hilmi Güler, o takıma da verdiği sözü tutmadı.

Projede 19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alıyordu. 19 Eylül Stadyumu’nun yanındaki park alanına yapılması beklenen tesis için iş makinaları tesis çalışmaları değil, mevcut otoparkın genişletilmesi için vurulduğu görüldü.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!