Mart 28, 2023

Tesis Yapılacak Dendi, Otopark Genişletiliyor !

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ordu 1.Amatör Lig ekibi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü için açıklanan ilk projenin yerinde olan otoparkın genişletilmesi için kazma vuruldu.

Ordu 1.Amatör Lig’de uzun yıllar Soyaspor Gençlik adıyla mücadele ettikten sonra Yeni Mahalle 52 Spor adını alan ve bu sezon başında ismini Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yaparak belediyenin desteğini iyice arkasına alan kulüp için tesis müjdesi verilmişti. 19 Eylül Stadyumu’nun yanındaki park alanına yapılması beklenen tesis için iş makinaları çalışmaya başladı. Ancak bu iş makinalarının tesis çalışmaları değil, mevcut otoparkın genişletilmesi için vurulduğu açıklandı.

Projede 19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alıyordu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Tayfun Özdemir, “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler talimat verdi. Kuzey tribünü arkasında bulunan, mevcutta da otopark olan alanda genişletme çalışmalarına başladık. Mevcutta bulunan 75-80 araçlık otoparkı, 190 araç kapasitesine çıkarıyoruz. Kazmayı vurduk. Bir hafta içerisinde de hizmete açmayı planlıyoruz. Şehrimizin hafızası olan kulüp binamız da bir takım çalışmalar yapacağız. O binayı yaşanabilir yaşayan bir hale getireceğiz” dedi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde. yapılan açıklamada ise, “‪Sağlam altyapı, şampiyon takım oluşturur” bilinciyle başlattığımız çalışmalar doğrultusunda mevcut kulüp binamız önünde bulunan alana çevre düzenlemesi ve alt yapı tesislerinin yapımı için bugün itibariyle çalışmalar başlatılmıştır.” denildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!