Mart 20, 2023

Sezon başında Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin projesini açıkladığı ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne tahsis edeceği spor tesisi projesi iptal olurken, aynı mevkiye yapılan otopark projesi sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin maddi ve manevi desteğini aldıktan sonra adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak değiştiren Ordu Amatör Li takımı, Orduspor Kulübü’nün kuzey kale karkasında yer alan kulüp binasını kullanıyordu. Ordu Büyükşehir Belediyesi, sezon başında bu kulüp için tesis yapacağını ve bu tesisin 19 Eylül Stadyumu Kuzey Kale Arkası’ndaki alanda olacağını belirtmişti.

Projede 19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alırken, proje fotoğrafları Belediye ve kulüp tarafından basınla paylaşılmıştı.

Ancak daha sonra proje değiştirilerek otopark olarak hizmete gireceği belirtilmişti. Şehrin otopark ihtiyacına çözüm bulmak için ilk etapta 19 Eylül Stadyumunun kuzey tarafında bulunan alanda çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, mevcut otopark alanını genişleterek yaklaşık 200 araçlık otoparkı vatandaşların hizmetine sundu.

Tesis olarak açıklanan ancak değiştirilen proje kapsamında 4 bin 847 metrekare alanda yaklaşık 200 araçlık otopark ve otopark aydınlatması, motosiklet park alanı, kulüp binası cephe iyileştirmesi, baskı beton zemin uygulaması ve 4.610 metrekare asfalt zemin çalışması yer alıyor.
SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!