Mayıs 31, 2023

Tesislerdeki Detay Gözlerden Kaçmadı, Stadyum Yıkılmıyor !

Ordu’da yılan hikayesine dönen ’19 Eylül Stadyumu yıkılacak’ haberleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü için yapacağı tesislerle birlikte tam olarak netlik kazandı.

Ordu’da 2017 yılında temeli atılan Ordu Stadı’nın inşaatının başlaması ile birlikte 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılacağı belirtilmişti. İlk olarak 2017 yılının Haziran ayında yıkılacağı belirtilen 19 Eylül Stadyumu için 4 kez veda maçı yapılmıştı.

2017-2018 sezonu sonunda Ordu 1.Amatör Lig’de oynanan Final maçı ile veda maçı yapılan Ordu 19 Eylül Stadyumu için daha sonra ise Play-Out maçı ile ikinci veda yapılmıştı. 9 Arallık 2018 tarihinde Yeni Orduspor ile Alibeyköyspor arasında oynanan karşılaşma için 19 Eylül Stadyumu’nun son maçı denilirken, 17 Şubat 2019 tarihinde ise Orduspor-Gölköyspor arasında 1.Amatör Lig’de 19 Eylül Stadyumu’na veda maçı oynanmıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde basınla paylaştığı yeni tesis, Orduspor eski kulüp binasının bulunduğu bölüme yapılan düzenlemeler sonrasında yapılacak. Şehrin içerisinde, 19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası projesin içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alıyor.

Orduspor’un kuruluşundan bu yana kullandığı 19 Eylül Stadyumu son yıllarda farklı takımlara ev sahipliği yaparken, stadyumun yıkılarak ‘Millet Bahçesi’ yapılma ihtimali de suya düştü.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!