Mart 24, 2023

TFF Açıkladı, Amatör Ligler Birleşti !

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Düşmez yaptığı açıklamada, belirlenen illerde Covid-19 pandemisi nedeniyle yeni sezonda 1.Amatör ve 2.Amatör Lig’lerin birleştirildiğini belirtti.

2019-2020 sezonunda ligler yeniden başlarken, Covid-19 pandemisi nedeniyle bazı illerde daha önce başlayan 1.Amatör ve 2.Amatör Lig’ler sonuçsuz tamamlanmak zorunda kalmıştı. TFF ise yeni sezon öncesinde Amatör Ligleri yakından ilgilendiren bir karar aldı.

TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in yaptığı açıklamada 2020-2021 sezonu için, geride kalan sezonda pandemi nedeniyle yarıda kalan Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Mersin, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Rize, Samsun, Zonguldak, Kırıkkale, Batman, Yalova ve Düzce illerinde önümüzdeki sezon iki ligin birleştirilerek oynanmasına ve bir sezon sonra 2.Amatör Lig oluşturulmasına karar verildi.

Aynı zamanda Ankara, Çanakkale, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kırklareli, Konya, Sakarya ve Samsun’da Pandemi nedeniyle tamamlanamayan 1. amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komitelerinin, Amatör İşler Kuruluna bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edilmesine karar verildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada Adıyaman, Bursa, Çorum, Elazığ, Isparta, İstanbul, Mardin, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak’ta 2.amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komitelerinin, Amatör İşler Kuruluna bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edildiğine yer verildi.

Ordu Amatör’ünde ise 1.Amatör Lig Play-Off maçları oynanarak tamamlanacak, 2.Amatör Lig ise önümüzdeki sezon 5 takımın yükseleceği şekilde lig statüsü oluşturulacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!