Mart 28, 2023

TFF Başkanı’nın İstifası Bekleniyor !

Covid-19 virüsü nedeniyle tüm Dünya’da spor organizasyonları ertelenirken Türkiye’de bir süre seyircisiz devam etmesi büyük tartışmalara sebep olurken, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in hastalığa kapılmasının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifası istenmeye başlandı.

Galatasaray’da Teknik direktör Fatih Terim’in koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Galatasaray’dan Türkiye Futbol Federasyonu’na tepki geldi. Sarı kırmızılılar Nihat Özdemir yönetimini istifaya davet etti. Terim’in koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından Galatasaray’dan “geçmiş olsun” dileklerinin yanı sıra tepki de geldi.Sosyal medya hesabından açıklama yapan Galatasaray Futbol A Takım İdari Direktörü Şükrü Hanedar, TFF’yi hedef alarak; “Hesap vereceksiniz!” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU ?

Süper Lig’de Galatasaray ile Beşiktaş maçının ardından Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, tüm Dünya’da Coronavirüs hastalığının olduğunu ve liglerin ertelendiğini belirtirken, Türkiye’de devam etmesine büyük tepki göstermişti. Terim ”Futbolcuların psikolojisi bozuk. Onların da aileleri var. Böyle devam ettiği sürece en sıkıntılı biziz. Şu salonda 67 kişiyiz. Birbirinize çok da yakınsınız. Bir grup var, ‘Bize bir şey olmaz.’ diyor. Herhalde biz ondanız veya millet bizi öyle görüyor. Bir grup da panikçi. O da kötü. Söylemimizle eylemimiz arasında büyük farklar var. İnşallah futbol aleminde bir şey çıkmaz. Çıkarsa hep beraber karantinaya gireceğiz.” demişti.

Bu açıklamanın ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı ”Şahsım olarak hem tecrübem, hem de aklım var. Biz 2 hafta önce Amsterdam´da bir toplantı yaptık. Bu olağanüstü bir durum. Bugün UEFA hem Avrupa Kulüpler Birliği ile, hem Avrupa Ligler Birliği ile hem federasyonlar ile konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Ayrıca biz yönetim kurulu olarak toplantı yaptık. Hızlı hareket etmenin yolu buydu. Bunları bilecek kadar hem tecrübem, hem de aklım var. Nasıl çalıştığımı bilen de çok iyi biliyor.” diyerek cevap vermişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!