Mayıs 30, 2023

TFF’den Seyircili Maç Planı !

2020-2021 sezonunda Covid-19 pandemi süreci nedeniyle Türkiye’de maçlar seyircisi oynanırken, Türkiye Futbol Federasyonu ilk etapta localar olmak üzere stadyumlara seyirci alımına başlayacaklarını açıkladı.

Süper Lig, 1.Lig, Misli.com 2.Lig, Misli.com 3.Lig ve Türkiye Kupası maçlarının başladığı Türk Futbolu’nda, yeni sezonda stadyumlar seyircisi şekilde takımlara ev sahipliği yapıyor. Covid-19 pandemsinin seyircili maçları etkilemesi seyir zevkini de düşürürken, takımlara seyirci müjdesi geldi.

Tribünlere seyirci alınma yolunda müjdeyi veren Türkiye Futbol Federasyonu konu ile ilgili olarak ”Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, ilgili kurum ve kurullarla görüşerek yaptığı değerlendirme sonucunda TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar vermiştir. Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarını kapsayan uygulama, 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır. Uygulamanın detayları ayrıca ilan edilecektir.” açıklaması yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ilk etapta localara seyirci alını yapacağı ve normal tribünleri ise kademeli olarak Kasım ayında açması bekleniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!