Mart 20, 2023

“Transferde Etik Kurallara Uygun Hareket Edin”

Ordu 1.Amatör Lig takımlarından Kotyora Futbol Kulübü Başkanı Avşin Kaşık, A takım ve altyapıdan oyuncuları transfer etmek isteyen takımlara etik kurallara uygun hareket etmelerinin mesajını verdi.

Kurulduğu tarihten kısa bir süre geçmesine rağmen başarılı işler çıkarak Kotyora Futbol Kulübü, geride kalan sezonda kulüp tarihinin en iyi lig sıralamasını almıştı. Yeni sezon öncesinde ise Kulüp Başkanı Avşin Kaşık, transfer konusunda açıklamalar yaptı.

A Takım yanı sıra altyapıda da faaliyetleri olan Kotyora Futbol Kulübü’nde Başkan Kaşık: “Benim kulübümde lisanslı herhangi bir futbolcuyu kendi kulübünüze transfer etmek için Kotyora Futbol Kulübü yöneticilerinden evvel oyuncuyu, oyuncunun babasını, oyuncunun yakının vb aradığınızda yani spor etik kurallarını hiçe sayıp, kulübü hiçe sayıp hareket ettiğinizde bu sizin açınızdan bu transferi imkansız hale getirir.” dedi.

Takıma futbolcu transfer ederken her zaman etik kurallara göre hareket ettiklerimi belirten Avşin Kaşık: “Biz kurulduğumuz ilk günden beri hangi oyuncuyu transfer ettiysek eğer oyuncu serbest statüde değilse önce bağlı bulduğu kulüple iletişime geçtik, pazarlık ettik, gerekirse bonservis ödedik. Dolayısıyla ben buradan hal-i hazırda oyuncularımla görüşmekte olan kulüplere sesleniyorum etik kurallara uygun hareket edin veya TFF tarafından belirlenen serbest kalma bedelini göze alın. İlgilenenlere ve oyuncularıma telefon açanlara ilanen duyurulur.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!