Mart 28, 2023

Triatlon Yarışları Ordu Etabı Perşembe Günü Başlıyor !

Pandemi nedeniyle, sağlık tedbirleri kapsamında gerçekleşecek Oral B Puanlı Triatlon Yarışları’nın 2. etabının ayrıntılı programı belli oldu. Buna göre 26 Eylül tarihinde başlayan yarışların Ordu Etabı 1 Ekim Perşembe günü gerçekleşecek.

30 Ağustos tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde Ordu’da düzenlenen “30 Ağustos Zafer Triatlonu Yarışları” sonrasında Ordu yeniden Triatlon yarışlarına ev sahipliği yapacak. Oral B sponsorluğunda yapılacak olan puanlı triatlon yarışlarında Ordu’da 1 Ekim Perşembe günü heyecan tavan yapacak.

26 Eylül’de başlayacak olan Oral B Puanlı Triatlon Yarışları, 2 Ekim Cuma günü sona erecek. 1 Ekim’de ise sporcular Ordu’da Yüzme ve Atletizm branşlarında madalya kovalayacak. Açıklanan programa göre Saat 10:00’da Ordu Durugöl Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme yarışmaları, saat 16:00’da 19 Eylül Stadyumu’nda ise atletizm yarışmaları düzenlenecek.

Geçen ayda yapılan “30 Ağustos Zafer Triatlonu Yarışları” sonrasında açıklamalarda bulunan Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Bu yıl triatlon müsabakamızda ilk yarışı Ordu’da gerçekleştiriyoruz. Belediye Başkanımızın destekleri ile organizasyonda çok güzel tedbirler aldık. Farklı kategorilerde farklı sporcularımız var burada. Ben Ordu’ya ilk kez geliyorum ve hayran kaldım. Sporcularımız da hayran kaldı. Branşlarımızın uygunluğu açısından Ordu mükemmel bir yer. O nedenle seneye buradaki organizasyonu belediyemiz ve valiliğimizle birlikte daha da büyütmeyi düşünüyoruz” diye konuşmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!