Mayıs 28, 2023

“Türk Futbolu İçin Hayırlı Olsun”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ünye 1957 Spor sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, tescil kararının Türk Futbolu için hayırlı olacağı belirtildi.

2019-2020 sezonunda 2,3 ve Bölgesel Amatör Lig’i oynanmadan tescil edilecek. Şampiyon ve küme düşecek takımların neye göre belirleneceği henüz belirlenmezken, BAL 4.Grup ekibi Ünye 1957 Spor camiasından hayırlı bir karar olduğunu belirtildi.

Yapılan açıklamada “Mart ayından bu yana maçların oynanmadığı TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig hakkında karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetiminin sezonun kalan kısmını oynanama talebine olumlu yanıt verekerek sezonun devam etmeyeceğini duyurdu. Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar vermiştir. TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.” açıklamalarına yer verildi.

Ünye 1956 Spor, 14 takımlı Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta 19 puanla 12.sırada yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!