UEFA Açıkladı ”Ligleri Ağustos’a Kadar Bitirin”

Koronavirüs salgını nedeniyle futbolun durduğu Avrupa’da, UEFA icra kurulu liglerin geleceğine dair önemli bir toplantı gerçekleştirdi…

Videokonferans yoluyla görüşen başkan Alexander Ceferin ve icra kurulu üyeleri, toplantının ardından tavsiye kararlarını açıkladı. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını ağustos ayında oynatmayı planlayan UEFA yönetimi; ulusal federasyonların da ligleri bu maçlara paralel süreçte oynatmasını tavsiye etti. UEFA bununla birlikte; küresel salgının izin vermesi halinde yerel liglerdeki maçların ağustos ayından önce tamamlanmasını istedi.

UEFA, farklı nedenlerle liglerde 2019-2020 sezonunun bitirileme-mesi halinde önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına hangi takımların katılacağına yerel federasyonların karar vermesi gerektiğini belirtti. UEFA konuyla ilgili olarak,, “UEFA turnuvalarına katılma prosedürleri nesnel ve şeffaf olmalıdır… Federasyonlar ve ligler,, sıralamaları ve koşulları göz önünde bulundurarak nihai kararı alma yetkisine sahip olmalıdır” açıklamasını yayımladı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!