Mart 26, 2023

”Ufak tefek aksaklıklar olsa da başarılı oluyoruz”

Ünye 1957 Spor’da 2019 yılının son haftasında yapılan kongrede göreve gelen Ahmet Yıldıran, ufak teker hatalar yaptıklarını ancak sezon sonunda ligde kalmayı başaran takım olacaklarını belirtti.

2019-2020 sezonunun ilk yarısında adeta tarihinin en kötü performansını sergileyen Ünye 1957 Spor, ikinci yarı öncesinde yönetim değişikliği ile biraz toparlanmayı başardı. Aldığı başarılı sonuçlarla birlikte küme düşme hattından çıkmayı başaran Yeşil-Beyazlılarda Kulüp Başkanı Ahmet Yıldıran, sezonun ikinci devresinde en başarılı takımlarından biri olduklarını belirterek “Ünye potansiyeli olan bir ilçe. İnşallah ligde kalacağız” dedi.

Kayyuma kalan Ünye 1957 Spor’a sahip çıktıklarını ve kongre sonrasında adeta yeni bir takım kurduklarını belirten Ahmet Yıldıran ”İyi bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz. Şu anda sezonun ikinci devresinde 15 puan almış olduk. Tabi kendi sahamızda Osmancık maçını saymıyorum, onu nazar boncuğu kabul ettik, Niksar maçı ve son oynadığımız Görele maçı mutlak galibiyet almamız gereken maçlardı. Olmadı.”dedi.

Özellikle iç saha maçlarında rakiplerinin kapanan bir taktikle mücadele ettiğini belirten Yıldıran ”Ünye’ye gelen takımlar biraz kapanıyorlar. Ondan dolayı oyuncularımızda ister istemez bir stres oluşuyor. Fakat şunu gördük, Ünye halkını tribüne çektik. Bu bizim için çok güzel oldu. Hangi şehirde olursa olsun belediyelerin destek vermediği kulüplerin ayakta kalamayacağını bildiğimiz için biz her zaman bu işe girerken belediyemizin ve kaymakamlığımızın desteklerini aldık. Ondan dolayı ben herkese teşekkür ediyorum. Ünye 1957 Spor vizyonu olan bir kulüp. Mazisi köklü bir kulüp. Ufak tefek aksaklıklar olsa da başarılı oluyoruz” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!