Ulubey Belediyespor Wingate Testinden Geçti !

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin yeni ekiplerinden Ulubey Belediyespor, yeni sezon öncesinde Wingate testinden geçti.

Yeni sezonda kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Ulubey Belediyespor, geçtiğimiz gün sezonun ilk antrenmanı için sahaya inmişti. Yeşil-Siyahlı ekipte futbolcuların son durumlarını görmek için ise Wingate testi yapıldı.

Teknik Direktör Yalçın Gürsoy’un özellikle istediği Wingate test ile Ulubey Belediyesporlu futbolcuların sezon öncesinde vücut ağırlıkları net olarak ortaya çıktı. Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri Yüksek Okulu tarafından Doç.Dr. Erdal Arı, Araştırma Görevlisi Necdet Apaydın ve Kaan Karakuş gözetiminde yapılan antropometrik ölçümlerini ve Wingate testleri ise başarılı şekilde sona erdi.

Wingate Testi Nedir ?

Wingate anaerobik test, en güvenilir anaerobik güç ve kapasite ölçeklerinden biridir. Bir bisiklet ergometresinde, anaerobik kapasite ve anaerobik güç çıktılarını (max. power, min. power, avarage power,fatigue index) tespit etmek amacıyla kullanılır (1). Test, bisiklet ergometresinde maksimum eforla 30 saniye boyunca yüklenebilme prensibiyle çalışır ve kısa sürede doğru sonuçlar verebilmesi sayesinde oldukça ekonomiktir.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!