Ulubey Ohtamış Spor’da Şok Olağanüstü Kongre Kararı !

Ordu Basketbolu’nun yeni ekibi olan ve geçen sezon başarılı bir yıl geçiren Ulubey Ohtamış Spor, yeni sezon öncesinde Olağanüstü Kongre kararı aldı.

2021-2022 sezonunu önce Mahalli Erkek Basketbol Ligi’nde namağlup bitiren ardından Bölgesel Basketbol Erkekler Ligi’nde sezonu 8.sırada tamamlayan Ulubey Ohtamış Spor’da sportif başarılara rağmen özellikle mali anlamda zorlandıklarını Başkan sezon sonunda açıklamıştı.

Yeni sezonda yeni bir yapılanma ile sezona gireceklerini açıklayan Başkan Abdülaziz Sönmez’in açıklamalarından tam bir ay sonra olağanüstü kongre kararı alındı. Açıklamayı Başkan vekili Adem Çalış yaparken, kongrede Sönmez’in aday olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Ulubey Ohtamış Spor cephesinden kongre ile ilgili şu açıklamalar yapıldı. “Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Yönetim kurulu olarak yapmış olduğumuz toplantı sonrası alınan karar doğrultusunda mali, idari ve sportif açıdan daha güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak için 19 Ekim 2022 tarihinde olağanüstü genel kurula gitme kararı aldık. Alınan kararların temelinde sürdürülebilir olmak ve genç basketbolcular yetiştirmek için yeni bir proje kapsamında böyle bir karar aldık. Hedefimiz bir kaç yıl içerisinde kendi yetiştirdiğimiz basketbolcular ile anılan bir spor kulübü olacağız. Alınan Olağanüstü Genel Kurul kararının öncelikle Ulubey Ohtamış Spor Kulübümüze ve Ordu il basketbol’una hayırlı olsun.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!