Uluhan Arslan, Avusturya’da da Şampiyon Oldu !

Orduspor ve Orduspor 1967 A.Ş. formaları ile üst üste iki kez Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyonluk yaşayan Uluhan Arslan, Avusturya Amatör Lig’de de bu başarın ulaşmayı başardı.

Türkiye kariyerinde Zaferspor, Tonya Doğanspor, Amasya 1968 Futbol Kulübü, Beşikdüzüspor, Şefaatlispor, Osmaniye Futbol Kulübü, Ceyhanspor ve Ladik Belediyespor’da oynandıktan sonra Ordu Futbolu’yla tanışan Uluhan Arslan, 2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor’a transfer olmuştu.

Sezon genelinde gösterdiği başarılı performans ve sempatik tavrıyla dikkat çeken Uluhan Arslan, yaşanılan şampiyonlukta büyük katkı sağlamıştı. Bir sezon sonra Bölgesel Amatör Lig ekibi Ladik Belediyespor’a transfer olan ancak çok kalmayan başarılı eldiven, Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer olarak sezon sonunda bir kez daha Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu yaşamıştı.

Sezon biter bitmez ise Avusturya’ya giden ve hayatına yurt dışında devam etme kararı alan Arslan, futboldan uzak kalmamış ve Avusturya 7.Lig ekibi SC Tisis’e transfer olmuştu. 26 yaşındaki kaleci amatör lig olarak bilinen 7.Lig’de takımıyla birlikte sezon sonunu şampiyon tamamlayarak 1.Eyalet Ligi’ne yükseldi.

SC Tisis Uluhan Arslan’ın yanı sıra A takım kadrosunda Ebru Bekir Sezer, Mertcan Yıldız, Emirhan Baş, Tamer Demirkol, Murat Şimşek, Cem Zengin, Fatih Şimşek ve Mustafa Yıldız gibi futbolcular yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!