Mart 20, 2023

“Ünye 1957 Spor Ligde Kalıyor”

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tescil edilen Bölgesel Amatör Lig’de, Ünye 1957 Spor Başkanı Ahmet Yıldıran ligde kaldıklarını söyledi.

2019-2020 sezonunda Covid-19 pandemisine takılan ve yarıda kalan alt liglerle ilgili son kararı Türkiye Futbol Federasyonu verecek. Kesin olarak oynanmayacak olan liglerde gözler belirlenecek şampiyonlar ve küme düşecek takımlara kaldı.

Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta mücadele eden ve küme düşme potasında rakibi ile aynı puanda yer alan Ünye 1957 Spor ile ilgili müjdeyi ise Kulüp Başkanı Ahmet Yıldıran verdi. Federasyonun olması gereken bir karar verdiğini aktaran Yıldıran; “Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin oynanmayacağını açıkladı. Bize göre yerinde bir karar. Federasyon önümüzdeki günlerde ligi tescilleyerek şampiyon ve düşen takımları açıklayacak. Bu şartlarda zaten Ünye 1957 Spor ligde kalıyor. Ünyelilerin gözü aydın. Zor durumda kulübümüzü ligde bırakmayı başardık” ifadelerini kullandı.

Ünye 1956 Spor, 14 takımlı Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta 19 puanla 1926 Bulancakspor ile aynı puanda 12.sırada yer alıyordu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!