logo

Ünye Canberk’i şikayet edecek !

7 Haziran’da Ünye’ye gelerek Bölgesel Amatör Lig’in yeni ekibi Ünye 1957 Spor’a imza atan ancak geçtiğimiz günlerde Nevşehirspor’a da imza atan Ünye 1957 Spor cephesinden tepki gecikmedi.

Ünye 1957 Spor’dan yeni transfere tepki büyük. Gebzespor forması giyen 30 yaşındaki tecrübeli ön libero Canberk Soykuvvet’i transfer eden Ünye temsilcisi oyuncunun sonrasında başka takıma da imza atmasına tepki gösterirken, yasal sürecin yakında başlayacağını dile getirdi.

”Futbolcunun karakter haznesindeki boşluk…”

Bazı sosyal medya hesaplarında Canberk Soykuvvet’in bazı nedenlerden dolayı Ünye 1957 Spor Kulübünden ayrıldığı haberleri duyurulmuş olup kamuoyunun bilgilendirilmesi anlamında bu bazı nedenlerin açıklanması zarureti doğmuştur
Bu bazı nedenlerden birincisi futbolcu Canberk Soykuvvetin Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün veciz sözünde bahsi geçen sporcu profiline uymayan bir karakter olmasıdır. İlk anlaşılan kulüple ayrılmadan,ilk kulübün rızasını almadan, bir futbolcunun bir hafta içinde ikinci bir kulübe imza atabilemesine zemin hazırlayan Bal Ligine ilişkin yasal boşluktur.Bu yasal boşluğu değerlendirdiğini sanan futbolcunun karakter haznesindeki boşluk da artık bütün Türkiye’nin malumudur.

”Spor etiğine uymayan transfer stratejisidir”

Bu bazı nedenlerden ikincisi ise Nevşehirspor kulübünün Başkan Sayın Salih Dirikkoc’uun da bilgisi dışında kulübümüzün anlaşmalı futbolcusunu ayartması ve spor etiğine uymayan transfer stratejisidir.Başka bir kulübün anlaşmalı futbolcusuna aldıkları da artırdıkları imza ile artık bütün Türkiye’nin malumudur.
Bu başkaca sebeplerin içinde kulübümüzden kaynaklanan herhangi bir sebep yoktur. Canberk Soykuvvet hakkında kulübümüzle imzaladığı sözleşmede öngörülen cezai şartlara ilişkin yasal süreç yarın itibari ile başlatılacaktır.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ