Ordu 1.Amatör Lig’de geçen hafta yaptığı protesto ile büyük yankı uyandıran Ünye Gençlerbirliği’nin Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından savunması alınacak.

Ev sahibi olduğu maçlarda Ünye Cevizdere Sahası’nı kullanan ve hem antrenmanlarını geç de maçlarını orada oynayan Ünye Gençlerbirliği, geçen hafta Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü maçının Ünye İlçe Stadyumu’na alınmasını protesto etmişti.

Sahaya A takım yerine U15 takımı ile çıkılmasını öngören Ünye Gençlerbirliği yönetimi, futbolculardan hareketsiz kalmalarını istemişti. Henüz 2 dakikada skor 2-0 olunca santrali başlamayan Ünye Gençlerbirliği’nin bu eylemi sonrasında hakem önce takım kaptanına kırmızı kart çıkarıp ardından maçı iptal etmişti.

Siyasi nedenlerle sahalarının değiştiği için böyle bir protesto yaptıklarını açıklayan Ünye Gençlerbirliği yönetimi karşılaşmadan çıkacak sonuç merak ediyor. Amatör Futbol Disiplin Kurulu ise 14 Kasım’da yaptığı toplantıda almış olduğu kararda hem Ünye Gençlerbirliği’nden hem de kırmızı kart gören Levent Solakoğlu’ndan savunma istedi.

Karşılaşma ile ilgili son kararın savunmaların hesaba katılması sonrasında açıklanacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!