Mart 20, 2023

TFF 3.Lig’de mücadele eden Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun üst lige yükselecek takımı belirleyeceği kararı bekliyor.

2019-2020 sezonun başında yaptığı transferler sonrasında hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü, mücadele ettiği 3.Lig 5.Grup’ta önemli performans göstermişti. Covid-19 pandemi süreci öncesinde 14 karşılaşmaya çıkan ve bu maçların 13’ünü kazanan Ordu temsilcisi, sadece 1 maçta berabere kalmıştı.

Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu sezon 3.Lig’de mağlup olmayan 6 takımdan birisi olmuştu. Açık ara lider olduğu liglerin tamamlanmaması sonrasında Ünye Gücü Futbol Kulübü ise Türkiye Futbol Federasyonu’nu bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu aldığı karar sonrasında Kadın Futbol Ligleri olan 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig’in yanı sıra Yıldız Kızlar Liginin devam etmeyeceğini ve liglerin bu sezon bu şekilde bitirildiğini açıklamıştı. Kadın Futbol Ligleri’nin bu sezon bitirilmesinin ardından üst lige yükselme ve küme düşmenin önümüzdeki haftalarda açıklanacağı belirtilmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!