Ünye’de Altyapı Tamtürk’e Emanet !

Yeni yönetimi ile bölgesel amatör lige hazırlanan Ünye 1957 Spor alt yapı için çalışmalarını hızlandırdı. Yeşil-beyazlılar altyapıda başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren Ünye Futbol Kulübü ile iş birliği protokolü imzaladı.

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Hamza Alp,Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, Ünye 1957 Spor Kulübü Altyapı Sorumlusu Selçuk Kocaoğlu, Ünye Futbol Kulübü Genel Sekreteri Şinasi Gür ile Ünye 1957 Spor Kulübü yöneticisi Oktay Toprak’ın da bulunduğu imza töreninde 1957 Spor alt yapısı ile Ünye Futbol Kulübü altyapısı birleşmiş oldu.Altyapının kapanmadığını,Metin Tamtürk ve ekibine teslim edilerek tam aksine daha güçlü bir alt yapıyla gelecek sezonlara oyuncu yetiştirileceğini belirten Kulüp Başkanı Hamza yaptığı açıklamada,” Bilindiği üzere Ünye 1957 Spor yeni bir ekiple beraber sahalara çıktı. Güzel başarılara imza atmak için önce alt yapıdan başlamak gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak alt yapının önemli olduğunu söyleriz fakat alt yapıya da pek önem vermeyiz. Tabi bunların lafta kalmaması ve geleceğimizin de alt yapıda olduğunu bildiğimiz için Ünye Futbol Kulübü Metin Tamtürk hocamızla beraber daha önceden istişarelerde bulunarak alt yapımızı nasıl güçlendiririz diye konuştuk ve mutabakata vardık. Şunu herkes bilmelidir ki Ünye 1957 Spor’un alt yapısı lav olmuyor aksine daha da güçlendiriyoruz. Bu güçlendirme anlamında Ünye Futbol Kulübü Metin Tamtürk hocamıza alt yapımızı teslim ediyoruz. Bundan sonra Metin Tamtürk hocamız kendi kulübünde yapmış olduğu başarıları bizler içinde yapmasını istiyoruz. Geleceğimizin alt yapıdan geldiğini biliyoruz. Tabi ki üst yapıda olan takımımızın her zaman bir hedefi vardır. Bizde en iyi başarıyı elde edebilecek bir takım olduğumuz için alt yapımızı hocamıza teslim ediyoruz” dedi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise şu açıklamalarda bulundu; “Ülkemiz futbol ikliminde gördüğümüz ne yazık ki kulüpler kısa sürede başarıya odaklanarak üretmeden sadece transfere para harcayarak günü kurtarmaya çalışıyorlar.Oysa transfere harcanan paraların çok azı dahi altyapıya ayrılmış olsa bugün hem Ünye özelinde hem de ülkemiz genelinde çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.Bu anlamda ben Ünye 1957 Spor Kulübü’nün alt yapı için bizimle iş birliği yapmasını önemli görüyorum.Ünye’de kısa sürede yaptığımız başarılı çalışmalarımızı bu güç birliği ile daha iyi yerlere taşıyacağımıza,alt yapının üreten bir yer olacağına inanıyorum.Çünkü ben antrenörlerime ve Ünye’nin çocuklarına güveniyorum.Ünye’nin çocukları çok daha fazlasını hak ediyor.Çünkü baktığımız zaman Ünye çeyrek asır profesyonel liglerde takımı olan bir şehir oldu. Biz Ünyespor’la büyüdük. Ama şimdi çocuklarımız ne yazık ki profesyonel bir takım izleyemiyorlar. Alt yapıda olan çocuklarımıza da bizim hedef gösterebileceğimiz profesyonel ligde bir takımımızın olması gerekiyor.Ünye 1957 Spor yeni yönetimi ile profesyonel lige çıkmak için bizlerde alt yapıda iyi oyuncular yetiştirmek için çalışacağız.Ünye Futbol Kulübündeki oyuncularımız ve Ünye 1957 Spor oyuncularımız ile diğer amatör kulüplerdeki oyuncularımızı da bütün olarak görüyorum. Burada kulüp ismi hiç önemli değil çünkü hepsi Ünye’nin çocuğudur. Hep beraber güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum.Yapmış olduğumuz bu birlikteliğin Ünye futbolu için hayırlı olmasını diliyorum.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!