Vali Tuncay Sonel’den Orduspor Hamlesi !

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in uzun süredir Orduspor anlamında çalışmalar yaptığı bilinirken, henüz herhangi bir ligde mücadele etmeyen ve son olarak Ordu 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü belirtilen Orduspor’un borçlarını 8 Milyon Lira’ya kadar düşürdüğü öğrenildi.

Orduspor’un Durugöl’de bulunan tesislerinin yıkılmasında başrol oynayan eski Ordu Valisi Seddar Yavuz’dan sonra Ordu Valiliği’ne getirilen Tuncay Sonel’in uzun süredir Orduspor konusunda çalışmalarının sürdüğü bilinirken, özellikle iki sezondur Ordu Futbolu’nda takımların birleşerek Orduspor çatısı altında devam etmesi yönünde beklentileri vardı. Tuncay Sonel’in bu isteği şu ana kadar gerçekleşmezken, son olarak 84 Milyon Lira olarak açıklanan Orduspor’un borcunu 8 Milyon Lira’ya kadar düşürdüğü belirtildi.

Adana Demirspor’a desteği ile bilinen ve bu desteğini her ortamda dile getirerek saklamayan Ordu Valisi Tuncay Sonel’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişim halinde olduğu ve Orduspor’un borçlarının dernek yerine şahıslara aktarılması yönünde olumlu raporlar aldığı öğrenildi. Sonel’in, şu anda faal olarak devam etmeyen Orduspor’un borçlarının ödenip temize çıkarılması yolundaki çalışmalarının olumlu ilerlediği ve bu alandaki çalışmalarını işadamlarına ilettiği belirtildi.

Orduspor konusunda borçların temizlenerek tarafsız bir kayyum ataması yapılması beklenirken, bu işlemlerin ardından Mor-Beyazlı ekibin geleceğinin daha netlik kazanacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!