Mart 24, 2023

”Yavaş Yavaş Hazırlanmaya Başlasınlar”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada maçların Haziran ayı içerisinde başlayacaklarını ve kulüplerin yapacakları antrenmanlar konusunda raporları hazırladıklarını belirtti.

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil’in liglerin 12-13-14 Haziran’da başlayabileceğini söylemesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in bunun nasıl gerçekleşeceğini Şanal Büyüka’ya anlattı. Özdemir ‘Başlar’ diyerek “Sağlık Bakanlığı ile konuşuyoruz, Bilim Kurulu ile konuşuyoruz. Sürekli temas halindeyiz. Bu tarihte başlayabileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullanıp bu tarihlere onay verdi.

TFF başkanı Nihat Özdemir, “Elimizde tam 10 alternatifli plan var. Her senaryoya hazırız. Onlardan birini söyleyeyim; 15 Temmuz’da başlasak, bu ligi ağustos sonuna kadar gene bitiririz. Hepsinin planı gerçekçi biçimde yapıldı. Kulüplere şimdiden söyledik, yavaş yavaş hazırlanmaya başlasınlar.” sözleriyle ilk adımların atıldığına dikkat çekti.

Nihat Özdemir, takımların hazırlık süreci ile ilgilide çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak konuyla ilgili şunları paylaştı: “Futbol Federasyonu’nun Türkiye’nin birbirinden önemli profesörlerinden oluşan Sağlık Kurulu var. Başında ünlü Profesör Ömer Taşer bulunuyor. Çok ciddi bir rapor hazırladılar. Kulüp binasından, antrenman tesisinden, antrenmana gidiş gelişten, soyunma odasından, maçlara gelene kadar neler yapılması gerektiğini, hangi önlemlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğunu teker teker yazdılar. Pazartesi ya da salı günü bu raporu kulüplere göndereceğiz. Ona göre hazırlansınlar.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!