Mayıs 29, 2023

Yaz Futbol Okulları Başlıyor !

Covid-19 pandemisinin hayatın birçok alanında etkili olmasıyla birlikte adeta durma noktasına gelirken, spor faaliyetlerinden birisi olan yaz okulları ise başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Düşmez, futbol okullarının antrenmanlara başlayabileceğini duyurdu. Ordu’daki futbol okulları koronavirüs sürecinde çalışamadıkları için maddi anlamda büyük sıkıntılar çekerken beklenen açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu’ndan geldi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nden yapılan açıklamada; “Genel Başkanımız İsmail Dilber’in bizzat ısrarla takip ederek,çeşitli görüşmeleri ve girişimleri sonucu Futbol Okullarını da kapsayan spor okullarının yeniden antrenmanlarına başlamasına karar verilmiştir. Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ile birlikte hareket edilerek, Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler nezdinde yapılan girişimler ve görüşmeler sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 29.07.2020 tarih ve E.764824 sayılı yazılarıyla belirlenen kurallar dikkate alınarak Antrenmanlara başlanabileceği duyurulmuştur. Sürecin olumlu sonuçlanmasında için gayret gösteren, İçişleri Bakanlığına, Gençlik ve Spor Bakanlığına ve TFF Başkan Vekili TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’e teşekkür ederiz.” denildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!