Yeni Futbol Sahaları Müjdesi Verildi !

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nin içerisine 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı çalışmalarına başlandığı müjdesini Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç verdi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü, Ordu Altınordu İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi içerisine yer sahalar geliyor. Bölgesel Amatör Lig, Ordu Amatör Lig, Kadın Futbol Ligleri ve altyaş kategorileri maçlarının oynandığı Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’ne yeni sahalar yapılacak.

Özellikle görme engelliler futbol müsabakaları için özel olarak B1 ( Hiç görmeyen sporcular) şartlarına uygun ampute futbol maçlarının oynanabileceği 22 metre genişliğinde 45 metre uzunluğunda yapılacak olup, özel sporculara uygun halde tasarlanacak. Yapılması planlanan diğer sentetik çim yüzeyli antrenman sahaları ise 20 metre genişlik 40 metre uzunluğunda halı saha ve 50 metre genişliğinde 70 metre uzunluğunda sentetik çim yüzeyli antrenman sahası ile birlikte 3 futbol sahası Spor Toto Altınordu Spor Kompleksine eklenmiş olacak.

Mustafa Genç yaptığı açıklamada, yapılacak 3 sahanın ihalesinin Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce yapıldığı ve çalışmaların kısa zamanda başlayacağını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!