Mart 28, 2023

Yeni Mahalle 52 Spor Cephesi Açıkladı “1967 Orduspor…”

Orduspor Kulübü cephesinden yeni sezonda Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine Orduspor 1967 adıyla 1.Amatör Küme’den devam edileceği belirtilirken, Antrenör Özcan Türkmen de isim değişikliğini doğruladı.

6 sezonda 6 lig birden düşerek kırılması güç bir rekoru kıran Orduspor Kulübü, son olarak geçen sezon 1.Amatör Küme şampiyonu olmasına karşın borçlarından dolayı 2.Amatöre düşürülmüştü.

Yeni sezon öncesinde Yeni Orduspor ile birleşerek yoluna devam etmek isteyen Mor Beyazlı ekip, Ordu temsilcisiyle anlaşamayınca yoluna kendisi devam etme kararı aldı.

Herkes Orduspor’un 2.Amatör Küme’den devam etmesini beklerken, Mor Beyazlı ekibin yöneticileri, Yeni Mahalle 52 Spor ile anlaşarak, kulübün adını 1967 Spor olarak değiştirip, 1.Amatörde devam etme yoluna gitti.

Dernek olarak 1967 Orduspor adı resmiyet kazanırken, gözler Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek karara çevrildi. Kısa süre içerisinde TFF’nin de onay vermesiyle 1967 Orduspor’un 1.Amatör Küme’den Yeni Mahalle 52 Spor’un yer aldığı gruptan lige girmesi bekleniyor.

“Kulüp borçsuz şekilde devam edecek”

Orduspor’un 1.Amatör Küme’den devam edecek olmasını ve süreci değerlendiren Antrenör Özcan Türkmen; “Yeni Mahalle Kulübü üzerinden Orduspor 1967 olarak devam edilecek. Bu konuda görüşmeler oldu bitti, şu anda zaten Ankara’da işlemleri yapıyorlar. Kulübün işlemleri teslim edildi. Yeni Mahalle 52 Spor Kulübü, Orduspor 1967 Kulübü olarak yeni sezonda devam edecek. Mor-Beyaz formasıyla, fındık armasıyla 1. Amatör Kümeden borçsuz devam edecek. Bizim derneğimizin üstünden lige katılacak. Yeni yönetim oyuncularını transfer edecek. Artık bundan sonra borçsuz, harçsız bir kulüp olarak devam edecekler. Zaten dernek olarak resmiyet kazandı. Şimdi federasyon isim değişikliğini yapacak. O da 1 hafta içinde hal olur” dedi.

Öte yandan Orduspor Kulübü yetkilileri, TFF’ye, Yeni Mahalle 52 Spor Kulübü’nün adının Orduspor 1967 olarak değiştirilmesi talebinde bulunurken, kulübün armasının da kullanılması yönünde talepte bulundu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!