Haziran 4, 2023

Yeni Mahalle 52 Spor, 14 Mayıs 2019 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek olan Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası Finalleri’nden iyi bir derece ile Ordu’ya dönmeyi planlıyor.

Teknik Direktör Özcan Türkmen nezaretinde TFF Kadınlar Futbol 3.Ligi ve Yıldız Kızlar kategorilerinde çok iyi bir sezon geçiren Yeni Mahalle 52 Spor’da sıra Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası Finalleri’ne geldi.

En iyi 8 takım arasına giren Mavi Beyazlı ekip, Karşıyaka Spor Tesisleri’nde antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor.

“İnanıyoruz”

Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası Finalleri’nde hedeflerinin dereceye girmek olduğunu aktaran başarılı çalıştırıcı, “Geçtiğimiz yıl Ankara’da Türkiye 3’ncüsü olmuştuk. Bu sefer daha büyük başarılar yakalamak istiyoruz. Oyuncularım da bu istekte. Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasına kızlarımızı belirlediğimiz antrenman programına göre sıkı şekilde hazırlıyoruz. İnşallah geçen yıl Yıldız Kızlarda yakaladığımız üçüncülük başarısından daha iyi neticeyi Genç Kızlarda tekrarlamak istiyoruz. Yönetim ve takım olarak morallerimiz üst seviyede. Tecrübeli bir takıma sahip olmanın yanında finalleri de seven bir takımız. Finallerde maçlara iyi konsantre olan bir ekibiz. Umuyorum iyi bir neticeyle Ordu’ya döneceğiz. Takımıma güveniyorum” dedi.

“Hedefimize ulaşacağız”

Kadın futbolu sayesinde gençleri iyi bir noktaya getirdiklerini söyleyen Türkmen; ” Yeni Mahalle 52 Spor, Ordu’da kadın futbolunda lokomotif bir takım durumunda. Türkiye’de kadın futbolunda iyi bir noktadayız. Daha iyi olmak için çok çalışıyoruz. İyi bir oyuncu grubum var ve sürekli de üzerine ekleniyor. İnşallah kadın futbolunda Ordu’yu daha iyi yerlere getireceğiz. Milli Takıma 2 tane oyuncu gönderdik. Ardından İzmir’e Süper Lig’e bir oyuncumuzu yolladık. Artık sıra 2.Lig’e çıkmaya geldi. Önümüzdeki sezon daha iyi mücadele ederek hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Yeni Mahalle 52 Spor, 14 Mayıs 2019 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek olan Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası Finalleri öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!