Mart 24, 2023

Orduspor ile birleşmesi gündemde olan ancak yönetim olarak Mor-Beyazlı camia ve taraftarları ikna edemeyen Yeni Orduspor’da, sezon öncesinde isim krizi de patlak verebilir.

TFF 3.Lig’de mücadele ettiği 2 sezonda Yeni Orduspor adıyla mücadele eden Ordu temsilcisi, yeni sezon öncesinde yine isim değişikliğine gidebilir. Köy Hizmetlerispor olan takımın adı Ordu şehrinin Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından Güzelorduspor olarak değiştirilmiş, isim değişikliği daha sonra tekrar etmişti.

2 sene önce Güzelorduspor adıyla Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve 3.Lig’e yükselen Ordu temsilcisi, adını önce Ordu Futbol Kulübü sonra ise Yeni Orduspor yapmıştı. TFF’de resmi belgelere aksine ismi tescillenen Ordu temsilcisi hakkında Orduspor Kulübü’nden şu ana kadar şikayet gelmemişti. Birleşme olayının olmaması durumunda ise Orduspor’un isim konusunda şikayetçi olması bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yanı sıra dernekler yasasının 24.maddesinde de yer alan ”Tescilli bir kulübün isminin direkt kullanımı ya da önüne veya arkasına bir kelime veya sayı yazılıp başvuruda bulunulduğunda bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir.” maddesine rağmen Yeni Orduspor olmuştu.

Orduspor Kulübü geçtiğimiz Temmuz ayında, Türk Patent ve Marka Kurumu’nda 10 yıl boyunca isim tescil hakkını da almıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!