Haziran 8, 2023

TFF 3.Lig’de mücadele eden ve sezon sonunda kongreye giden Yeni Orduspor ile ilgili hergün ortaya farklı iddialar atılırken, takımın önümüzdeki sezon istediği destekleri alamayacağından dolayı kapanması da gündeme geliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük projelerinden birisi olan ancak yarım kalan Yeni Orduspor için artık sona mı gelindi ? Mor-Beyaz-Siyahlı ekip, ligin geri kalanındaki tüm maçlarını kazanarak en kötü Play-Off’a kalmak isterken, önümüzdeki sezon için ortaya atılan iddialar takımın kapanacağı yönünde.

2 sezondur mücadele ettiği 3.Lig’de müthiş paralar harcamasına rağmen şampiyonluk başta olmak üzere Play-Off potasının da uzağında kalan Yeni Orduspor’da, sezon biter bitmez Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerini çekeceği konuşuluyor. Özellikle Enver Yılmaz döneminde ‘Müteahhit Bağışı’ adı altında birçok para aktarılan Yeni Orduspor için M.Hilmi Güler’in forma göğüs reklamını bile vermeyeceği konuşuluyor.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’unun Başakşehir’e, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da Osmanlıspor’a Belediye’den yapılan yardımlarını keserken, aynı partiden olmasa bile M.Hilmi Güler’in de bu yolu izleyeceği konuşulmaya başlandı.

Yeni Orduspor’da sezon sonunda yapılacak olan Olağan Gen Kurul’da mevcut başkan Faruk Zavalsız aday olmayacağını açıklamıştı. Ayrıca Yeni Orduspor’un sosyal medyada kullandığı resmi hesaplar geçtiğimiz aylarda birer birer kapatılmıştı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!