TFF 3.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Orduspor’da 3 Ağustos’ta yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul öncesinde Savaş Şimşek’in tek aday olacağı kulislerde konuşuluyor.

İki sezondur mücadele ettiği 3.Lig’de maddi dengeleri bozan ancak bir türlü istediği başarıları yakalayamayan Yeni Orduspor’da, Haziran ayında yapılan kongre sonrasında Kulüp Başkanlığına Uğur Çelenk getirilmişti. Orduspor ile birleşme süreci de bir anda hız kazanırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin maddi ve manevi desteğini çekmesinin ardından bir anda kulüp bomboş kalmıştı.

Kulüp Başkanı Uğur Çelenk, yöneticiler ve teknik heyet istifa ederken, futbolcularda birer birer takımdan ayrılmıştı. Alınan karar sonrasında 2 Ağustos’ta yapılacak olan Olağanüst Genel Kurul’a 24 saatten az bir süre kalırken, resmi anlamda herhangi bir adaylık başvurusu yapılmadı. Kongrede öncesinde son dakikalarda Savaş Şimşek’in adaylığını koyması bekleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Orduspor’u kurtarmak için projeleri olduğu bilinirken, Orduspor ile Yeni Orduspor birleşmesine destek vermemişti. Güler’in bu birleşme konusunda bir önceki dönem Yeni Orduspor yönetiminde yer alan isimlerden dolayı desteklemediği ve daha şeffaf bir yönetim oluşması durumunda tüm destekleri verebileceği konuşuluyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!