Mart 26, 2023

TFF 3.Lig’de deplasmanda Düzcespor ile golsüz berabere kalan Yeni Orduspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Düzcespor ile 0-0 berabere kalan ve bu sezon aynı skoru 7.kez skorboard’a yazdıran Yeni Orduspor, maç içerisinde ve sonunda yaşananlardan dolayı PFDK’ya sevk edildi. Maç içerisinde karşılaşmanın hakemi yaşanan sertliklerden dolayı sarı kartlarına başvurmakta çekinmezken, maç sonunda ise saha içi karışmış ve Yeni Orduspor’dan Cantuğ Temel’e kırmızı kart çıkmıştı.

Geride kalan haftanın ardından ise Disiplin Sevklerinin içerisinde Yeni Orduspor’da yer aldı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan raporlarda Yeni Orduspor ile ilgili şu bilgilere yer verildi.

YENİ ORDUSPOR Kulübü’nün 20.10.2019 tarihinde oynanan DÜZCESPOR-YENİ ORDUSPOR TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasındaki “5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

YENİ ORDUSPOR Kulübü futbolcusu CANTUĞ TEMEL’in aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 21.10.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!