TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’da, Belediyenin desteğini çekmesinin ardından mali kriz sürerken 4 eski futboluna 687 bin garanti para borç olduğu ortaya çıktı.

Geçen sezon sonunda görevi bırakan Yeni Orduspor eski başkan Faruk Zavalsız yaptığı açıklamada futbolculara ödenmesi gereken 630 bin lira borç var derken, bu borcun sadece 4 futbolcuya 687 bin olduğu öğrenildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin maddi ve manevi olarak desteğini çekmesinin ardından iki kez görevi bırakan başkan gören Yeni Orduspor camiasında, alacaklı olan futbolcuların birer birer federasyona başvurduğu biliniyor.

Eski futbolculardan Ramazan Sal’a 400 bin lira, Asımcan Çaykıran’a 105 bin lira ve Fatih Solmaz’a 78 Bin 500 lira borcu bulunan Yeni Orduspor’da Kerim Bölük’ün de alacaklarından dolayı 103 Bin 500 bin liralık dava açtığı öğrenildi.

Temel Aşar’ın istifasının ardından başkanlık görevini yürüten Hüseyin Yüce, sadece Kerim Bölük’ün alacakları konusunda kulübün davaya itiraz ettiği ve sürecin 1-2 yıla uzayacağını belirtti.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!