Yeni Orduspor’da Kongre Hareketliliği !

TFF 3.Lig 2.Grup’ta sezonu tamamlayan Yeni Orduspor’da Faruk Zavalsız başkanlığındaki yönetim kurulunun birkaç gün içerisinde genel kurul kararı alacağı ve 15 gün sonra da kongre yapılarak yeni başkanın belirleneceği kaydedildi.

Ligi 46 puanla 9. sırada tamamlayarak hayal kırıklığı yaratan Yeni Orduspor’da genel kurul hareketliliği yaşanıyor. Şimdiye kadar tek aday ön plana çıkarken, şuan sessizlik hakim.

Mor Beyaz Siyahlıları, Bölgesel Amatör Lig’den 3.Lig’e çıkaran yönetim, 2 yıldan bu yana koyduğu şampiyonluk hedefine ulaşamayınca genel kurul kararı aldı.

“Kongreyi gerçekleştireceğiz”

Yeni Orduspor Başkanı Faruk Zavalsız, kongrenin 15 gün içerisinde yapılacağını belirterek; “Genel kurul kararını bu hafta içi almayı düşünüyoruz. Bu süreci yönetecek olan daha çok yeni başkan adayımız. Kendisiyle görüştüm. 15 gün sonra kongreyi gerçekleştireceğiz. Zaten bugün genel kurulu kararı alsak, resmi olarak 15 gün sonra kongreyi yapabiliyoruz. Bu hafta içinde kongre kararının çıkmasını bekliyorum. Hiçbir görüşme federasyona başvuru aşamasında değil. 2 tane futbolcu kulübe ihtar yollamış. Bunlar da zaten oyunda yeterince süre alamayan futbolcular. Onlarla ilgili de görüşmeler olacaktır. Şuan süreç sakin ilerliyor. Herhangi bir problem görünmüyor. Daha kötü olmadan kongre yapılıp görüşmelerin yapılması lazım. Bu olmasa bile en azından bizim yönetim futbolcularla görüşecek.” dedi.

Çelenk aday…

Yeni Orduspor’da genel kurul öncesinde başkanlık için Av. Uğur Çelenk’in adı geçiyordu. Çelenk, adaylığını doğrularken, şimdiden liste çalışmalarını yapmaya başladı. Listede kimlerin olacağı şimdiden merak edilirken, anlaşılacak teknik adamın da Ordulu olması bekleniyor.

Genel kurul öncesinde Av. Uğur Çelenk dışında herhangi bir aday ön plana çıkmazken, Çelenk’in Yeni Orduspor’un yeni başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Başkan Faruk Zavalsız ve yönetim kurulu üyelerinin yeni oluşacak yönetimde olmayacağı belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!