Haziran 8, 2023

TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’da kurulduğundan bu yana başkanlık görevini yürüten Faruk Zavalsız ve yönetiminin görevi bırakacak olmasının ardından Av. Uğur Çelenk, 2 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurulda aday olacağını açıkladı.

Sezonu istediği yerde tamamlayamayan Yeni Orduspor’da alınan olağanüstü genel kurul kararı sonrasında meraklı bekleyiş başladı.

Başkan Faruk Zavalsız olağanüstü kongre kararı aldıklarını ancak ne kendisini ne de yönetimindekilerin aday olmayacağını söyledi.

Zavalsız’dan destek sinyali

Kongrede aday olmamasına rağmen Yeni Orduspor’un yanında olmaya devam edeceğini aktaran Zavalsız; “Yeni Orduspor’da bir emeğimiz var. Her zaman hem maddi hem de manevi anlamda elimizden geleni yapacağız. Yeni yönetimin de her türlü yanında olmaya hazırız” dedi.

Çelenk ekibi hazırlıyor

Yeni Orduspor’da kimin başkan adayı olacağı konuşulurken, Ak Parti eski İl Başkanı Av. Uğur Çelenk, aday olacağını açıkladı. Liste çalışmalarını da gerçekleştiren Çelenk’in 2 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurula hazır olduğu belirtildi.

Tek liste

Uğur Çelenk dışında başkanlık için başka bir isim ön plana çıkmazken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de Çelenk’e destek verdiği kaydedildi.

Orduspor cephesi farklı düşünüyor

Ordu 2.Amatör Küme’ye düşen Orduspor Kulübü yöneticilerinin ise Av. Uğur Çelenk’in başkanlığını istemediği ve Savaş Şimşek’in başkan olması için girişimlerde bulunduğu belirtildi.

Öte yandan 2 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü kongrede Yeni Orduspor ile Orduspor’un birleşme konusunun da masaya yatırılacağı bildirildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!