Mayıs 30, 2023

Yılport Samsunspor’dan Geleceğin ‘Umut’u !

TFF 1.Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor, geçen sezon başında Ordu temsilcisi Altınordu Belediyespor’dan transfer edilen 2005 doğumlu Umutcan Kırılmaz antrenörlerin yakın ilgisinde.

Ordu’da altyapı anlamında geçmiş dönemlerde önemli işler yapan ve özellikle yurtdışında katıldığı turnuvalarla genç futbolcuların gelişim ufkununun genişlemesinde öncü olan Altınordu Belediyespor, birçok genç futbolcusunu da çeşitli takımların altyapısına göndermişti. Altınordu Belediyespor altyapısından yetişen 2005 doğumlu Umutcan Kırılmaz da 2019-2020 sezonunda Yılport Samsunspor’a transfer olmuştu.

Bölgesel Gelişim U15 Ligi’nde henüz ilk sezonunda Yılport Samsunspor’un vazgeçilmezi olan 15 yaşındaki orta saha oyuncusu, geçen sezon 20 karşılaşmaya çıkmış 3 kez fileleri havalandırmayı başarmıştı. Bu sezon U16 takımında forma giymesi beklenen Kırılmaz’ın, zaman zaman daha üst kategoride de forma giymesinin sürpriz olmayacağı öğrenildi.

Yılport Samsunspor akademi antrenörlerinin 6 ve 8 numara pozisyonunda oynayan Ordulu genç futbolcunun, ilerleyen yıllarda genç milli takımına seçilmesine beklediği öğrenildi. Umutcan 2018 yılında Altınordu Belediyespor forması giydiği dönemde Trabzon’da gerçekleştirilen Milli Takım Bölge Seçmelerinde göze girerek Trabzon U14 Karmasına girmişti.

Umutcan Kırılmaz’ın kuvvetli, mücadeleci ve dayanıklı bir orta saha olmasının yanı sıra yaşına göre fizik kalitesinin de yüksek olması dikkatlerden kaçmıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!