Mart 24, 2023

Ordu 1.Amatör Lig’de geçen sezon ve bu sezon şiddet olaylarının yaşandığı birçok maçta adı geçen Kumruspor taraftarları, Ulubey Belediyespor karşısında alınan mağlubiyet sonrasında yine şiddete başvurdu.

Spor Toto Altınordu Tesisleri 1 Nolu Saha’da Cumartesi günü oynanan Ulubey Belediyespor-Kumruspor mücadelesini Ulubey farklı kazanırken, maç sonuna Kumruspor taraftarları damga vurdu. Geçen sezon ve bu sezon birçok olayın içinde yer alan Mavi-Beyazlı taraftarlar, bu kez kendi oyuncularına saldırdı.

Maçın bitmesiyle birlikte yenilginin de vermiş olduğu üzüntüyü öfkeye çeviren Kumruspor taraftarları, karşılaşmada 9 numaralı formayı giyen kendi futbolcusunu darp etti. Oyuncunun bayılması sonrasında sağlık ekibi ve polislerin de olaya dahil olması, durumu daha da karmaşıklaştırdı.

Bir türlü öfkesi dinmeyen Kumruspor taraftarları soyunma odasını da basarken, çevik kuvvet ve spor şubenin olaya cop ve biber gazı ile müdahale etmek zorunda kaldı. Kumruspor Başkanı başta olmak üzere futbolcuya saldıran kişi ve birçok taraftarın polis tarafından alındığını öğrenildi.

Geçen sezon Kumru’da oynanan Kumruspor-Orduspor maçında yine taraftar olayları yaşanırken, Kumruspor Başkanı Orduspor taraftarlarının taşkınlık yaptığını yerel televizyonda anlattığını esnada ekranda olayla ilgili yer alan görüntülerde Kumruspor taraftalarının taş ve sopalarla saldırısı görüşmüştü. Mavi-Beyazlı ekip, bu sezonda Doğaspor maçında da benzer işleri yapmıştı

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!