Mart 28, 2023

Zafer Öztürk’ten Ordu Sporu’nun 50 Yılı İçin Proje !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon seçimlerinin Covid-19 pandemi nedeniyle ertelenmesinin devam edildiği bu günlerde, adaylığını koyan Zafer Öztürk açıkladığı proje ile Ordu Sporu’nun 50 yılını garanti altına alacağını belirtti.

Temmuz ayında yapılması beklenen ancak önce Ekim şimdi ise Aralık ayına ertelenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimi heyecanı gün geçtikçe yaklaşıyor. Genel Sekreter Metin Kır ve eski başkan Zafer Öztürk’ün aday olduğu proje öncesinde, Öztürk TV52 ekranlarından Spor Köyü projesini Ordulu sporseverlere sundu.

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan ve Botanik Park olarak hizmete açılan bölgenin boş olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini belirten Zafer Öztürk: ”Şu an atıl durumda olan Botanik Park ile ilgili ben Ordu futbolu’nun 50 yıllık bir projesini hazırlattırdım. Bu projeyi Ordu Amatör Futbol ve Spor camiasına öneriyorum. Ben bu proje ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler, Valimiz Tuncay Sonel’in yanı sıra Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Adayı Metin Kır ve tüm futbol camiası ile ortak olarak sen ben kavgasından uzak şekilde faaliyete geçirmek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Model olarak Trabzonspor’un Akyazı tesislerine benzettiği projesi ile ilgili uydu üzerinden bir çizim hazırlatan Zafer Öztürk’ün, Spor Köyü olarak adlandırdığı projede 6 adet portatif tribünlü futbol sahası, bir adet halı saha, Voleybol ve Basketbol sahaları, Kapalı Spor Salonu, kafetarya ve sağlık binası yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!