Mart 26, 2023

Ordu Futbolu’nda yer alan Rüsumat-4 GSK Kadın Futbol Takımı antrenörü Hakan Yurdakul, BeinSport yorumcusu Melih Şendil’in açıklamaları hakkında konuştu.

Ünlü spor spikeri Melih Şendil’in canlı yayında yaptığı yorumlar tepki görmeye devam ediyor. Real Madrid’in giydiği pembe forma üzerine yorumlarda bulunan duayen spiker, “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelerle ile ilgili bir tepki de Ordu’da Kadın Futbolu denildiğinden akla gelen ilk isimlerden birisi olan ‘Gattuso’ lakaplı Hakan Yurdakul’dan geldi. Yurdakul: “Yaptığı yorumla kendini gülünç duruma sokan Melih Şendil isimli şahıs, kadın futboluna dil uzatacak kadar kendinde nasıl cesaret bulduğunu bilemiyoruz. Unutmasın ki cephelerde cephane taşıyan, tır süren, bahçe biçen, asker ve polis kadınlarımız olduğu gibi futbol oynayan kadınlarımız, kızlarımız elbet olacaktır.” dedi.

Hakan Yurdakul son olarak bu açıklamaları yapan Melih Şendil’in özür dilemesi gerektiği ve istifa etmesi gerektiğini belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!