• Temmuz 4, 2021
  • No Comment
  • 65

Veteranlar Tenis Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu !

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORTUR AŞ ve Ordu Veteran Tenis Kulübü tarafından düzenlenen “2. Vetaranlar Tenis Turnuvası Yaz Kupası” sona erdi.…

 Veteranlar Tenis Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu !

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORTUR AŞ ve Ordu Veteran Tenis Kulübü tarafından düzenlenen “2. Vetaranlar Tenis Turnuvası Yaz Kupası” sona erdi.

18 Haziran – 3 Temmuz 2021 tarihleri arasında Fatih Sultan Mehmet Spor Kompleksi Tenis Kortlarında gerçekleştirilen turnuvaya 32 erkek, 8 kadın tenis sporcusu katıldı. Birbirinden çekişmeli müsabakaların yaşandığı turnuvada kadınlar kategorisinde Sevgi Pehlivan erkeklerde ise Hamit Şanverdi 1. Oldu. Kadınlarda Gülşen Tapanoğlu erkeklerde ise Yaşar Bayramlı 2’incilik elde etti. Turnuva sonrası dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının verilmesi amacıyla kupa töreni düzenlendi.

GENEL SEKRETER ALP: “TENİS ORDU EKONOMİSİNE VE TURİZMİNE KATKILAR SAĞLAYACAK”

Tenisin Ordu ekonomisine ve turizmine katkıları olacağını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Veteranlar Tenis Turnuvasının final müsabakasını hep birlikte seyrettik. 3 buçuk saat süren bir final müsabakası oldu. Bu kadar çekişmeli geçen bir müsabaka da kazanan veya kaybeden olmadı. Her iki sporcumuzu da tebrik ediyorum. Tenis gerçekten çok ciddi bir spor dalı. İlimizin turizmine ve ekonomisine de katkı sağlayacağına inanıyorum. Bize düşen görevde bu alanları büyüterek bu tür müsabakaların yapılmasına vesile olmak” dedi.

KULÜP BAŞKANI YILDIRIM: “ELİMİZDEKİ TESİSLERLE TURNUVALARA EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK BİR ŞEHİR OLDUK”

Ordu Veteran Tenis Kulübü Başkanı Furkan Yıldırım ise konuşmasında Ordu’nun birçok turnuvaya ev sahipliği yapacak tesislere kavuştuğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin tenis sporu için önemli destekler verdiğinin altını çizen Yıldırım, “Turnuvanın yapılmasında bizlere destek olan Ordu Büyükşehir Belediyemize ve bize ev sahipliği yapan ORTUR’a çok teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere tenis sporu tüm dünyada kabul görmüş en elit spor dallarından bir tanesidir. Ülkemizde her yıl 500’ün üzerinde her yaş grubunda turnuvalar düzenlenmektedir. Şehrimiz 30 yıl öncesinde bu sporlar tanışmış olmasına rağmen bu pastadan pay alamamıştı. Ama şimdi elimizde bulunan tesis sayesinde artık hak ettiğinden daha fazlasını almaya aday bir şehir oldu. Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde artık şehrimizde genç, performans ve senyör düzeyde birçok turnuvaya ev sahipliği yapabilecek kapasitedeyiz. Bu turnuvaları Ordu’ya kazandırarak misafirlerimizi ağırlamayı ve Ordu’yu tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası derece yapan sporculara madalya ve kupaları taktim edildi. Tören de ayrıca Ordu Tenisine verdiği emek ve katkılardan dolayı Ahmet Doğru’ya ise yaşam boyu spor kupası verildi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir