”19 Eylül Stadyumu İle Botanik Park Alanını Takas Etmek İstiyoruz”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdür Mustafa Genç, Altaş TV’de katıldığı programda yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde olan Ordu 19 Eylül Stadyumu’nu Milli Emlak’a takas aracılığıyla vermek istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Ordu ziyaretinin ardından Ordu spor camiasında gelişmeler her geçen gün ortaya çıkıyor. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, söz verilen spor yatırımları konusunda yere ihtiyaçları olduklarını söylerken eskiden Botanik Park olarak kullanılan alana spor tesisi yapmak istediklerini söyledi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu’da yapılacak spor yatırımlarından önce nereye yapılacağı konusu konuşulduğunu söylerken: ”Bu konu geçmişten bu yana konuşulan ve görüşülen şeyler. Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız çalışmalara yön veren kişiler. Bu noktada özellikle geçtiğimiz günlerde Sayın Spor Bakanımızın Ordu’ya gelişiyle birlikte Ordu’da birçok spor yatırımı sözü alındı. Bu yatırımları yapmak için alan gerekiyor.” dedi.

Ordu 19 Eylül Stadyumu’nun Milli Emlak’a takasla verip eski Botanik Park’ı alma teklifini masaya koyduklarını söyleyen Mustafa Genç: ”Bizim amacımız 19 Eylül Stadyumu arsasını Milli Emlak’a devredip Milli Emlak’tan bir arsa alarak takas yapmak. Büyük bir ihtimalle bu takasta bizim alacağımız yer ki şehrin büyükleri de uygun görürse eski Botanik Park’ın olduğu arazi. O alanı spor alanında yaşayan bir merkez yapmak istiyoruz. Özellikle ilerleyen süreçlerde Ordu’ya büyük bir spor salonu yapmak istiyoruz. Bunun yapılacağı alan da o bölge olabilir. Şu an bize gelen olumsuz bir şey yok. İlerleyen günlerde netleşecek.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!