19 Eylül Stadyumu’nun Yıkılması Yine Gündeme Geldi !

2017 yılında Ordu Durugöl Mevkii’nde ilk kazmanın vurulduğu Ordu Stadyumu inşaatı ile birlikte defalarca yıkılacak denilen Ordu 19 Eylül Stadyumu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum proje açıklaması yaptı.

Ordu’da son yıllarda en çok konuşulan konulardan birisi olan Ordu 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılması ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Ordu’da 83 bin metre karelik alana Millet Bahçesini içerisine kapsayan Kentsel Dönüşümü dile getiren Kurum, bu projede Ordu 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum proje hakkında yaptığı açıklamada ”Ordu’da 83 bin metre karelik alanda; Valilik binamızı içine alan ve eski Ordu Stadı’nın, Kaymakamlık ve Askerlik Şubesi’nin olduğu alanda; yatırım değeri 150 Milyon lira olan ve Millet Bahçesi’nin de yapılacağı kentsel dönüşüm, tarihi yenileme, kent meydanı projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bölgede tarihi ve tescilli binaları gün yüzüne çıkartacak, 750 araçlık kapalı otoparkla şehrimizin trafik ve otopark sorununu çözeceğiz. Projemizi 2022 yılında tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ordu eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yıkmak için büyük uğraşlar verdiği ancak başaramadığı 19 Eylül Stadyumu’nda 4 kez veda maçı oynanmıştı. 7 Nisan 2018’de Orduspor ile Yeni Amasyaspor, 8 Nisan 2018’de Altınordu Belediyespor ile Kumruspor, 30 Nisan 2018’de Ünye 1957 Spor ile Kumruspor ve 17 Şubat 2019’da Orduspor ile Gölköyspor maçları stadyumdaki son maç olarak lanse edilmişti. Ordu 19 Eylül Stadyumu yerine yapılan Ordu Stadyumu ise 2017 yılından bu yana henüz tamamlanamadı.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!