2.Lig ve 3.Lig İçin Yeni Önerge !

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu ve TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın video konferans aracılığı ile toplantı düzenledi.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkilediğini belirten Bakan Kasapoğlu, bu süreçte ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının iptal veya tehir edildiğini hatırlattı. Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada “Yarınların Türk sporu için önemli bir mücadeleyi ortaya koyacağımıza ve bunu hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Yarınlara daha güçlü hazırlanmamız için önemli bir imkan olduğunu ifade etmek istiyorum. Sorunları net bir şekilde teşhis edeceğiz. Uzun vadeli anlayışlarla yaklaşacağız” dedi.

TFF 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ise 2019-2020 sezonu için gruplarında ilk sırada yer alan takımların bir üst lige çıkmasını, 2 ile 9. sırada yer alan ekiplerin tek maç usulüyle play-off oynamasını ve küme düşmenin kaldırılmasını istediklerini söyledi.

TFF, verilen önergeye olumlu yanıt verirken konunun Salı günü netlik kazanacağı açıklandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!