• Eylül 10, 2019
  • No Comment
  • 48

3.Lig’deki Tek Kadın Hakem Ordu’dan !

Ordulu kadın Bölgesel Hakem Sibel Güngör, TFF 3.Lig’deki tek kadın hakem olarak dikkat çekerken, 1954 Kelkit Belediyespor-Yozgatspor 1959 arasındaki müsabakanın…

 3.Lig’deki Tek Kadın Hakem Ordu’dan !

Ordulu kadın Bölgesel Hakem Sibel Güngör, TFF 3.Lig’deki tek kadın hakem olarak dikkat çekerken, 1954 Kelkit Belediyespor-Yozgatspor 1959 arasındaki müsabakanın dördüncü hakemi olarak görev yaptı.

Süper Lig, TFF 1.Lig, 2. ve 3.Lig’de müsabakalar başladı. Ordulu hakemlerde Merkez Hakem Kurulu’nun verdiği kararlar doğrultusunda karşılaşmalara atanmaya devam ederken, Ordu’nun tek kadın hakemi Sibel Güngör, bu sezon 3.Lig’de ilk kez görev aldı.

Kariyerinde ilk kez TFF 3.Lig’de bir müsabakada görev alan Güngör, 1954 Kelkit Belediyespor-Yozgatspor 1959 karşılaşmasında dördüncü hakem olarak hatasız bir maçı geride bıraktı.

İlk olarak geçen sezondan itibaren Kadınlar Futbol 3.Ligi, U21 Ligi, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de görev almaya başlayan Sibel Güngör, artık 3.Lig’de de düdük çalacak.

4 kadın hakem…

Öte yandan Sibel Güngör’ün yanı sıra 2019-2020 sezonunda Esma Aydın ve Damla Ata, Kadın Bölgesel Yardımcı Hakemi, Pelin Tekneci ise Bölgesel Kadın Hakemi olarak görev yapacak. Ordulu 4 kadın hakemin liglerde olması ise dikkat çekti.

Ayrıca Klasman hakemi Adem Cinek, 8 Eylül Pazar günü oynanan maçta Kırşehir Belediyespor ile Kastamonuspor 1966 TFF 2.Lig müsabakasında düdük çaldı.

Şimdiye kadar profesyonel liglerde Ordulu hakemlerden Samet Çavuş, Uygar Bebek, Cemal Alpay, Mehmet Şengül, Adem Cinek görev aldı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Ali Palabıyık Ordu’da Final Maçı Yönetti Sonra da Soruları Cevapladı

Ali Palabıyık Ordu’da Final Maçı Yönetti Sonra da Soruları…

Türk Futbolu’nun FIFA Kokartı alan eski hakemlerinden olan Ali Palabıyık, Ordu Üniversitesi’nin konuğu olarak Ordu’ya geldi ve Türkiye Yüzyılı Kupası Halı…
Türkiye’de Hakemler Artık Sponsorlu Formalarla Sahaya Çıkacak

Türkiye’de Hakemler Artık Sponsorlu Formalarla Sahaya Çıkacak

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından NG Kütahya Seramik ile yapılan anlaşma neticesinde Trendyol Süper Lig, Trendyol 1.Lig, TFF 2.Lig ve 3.Lig’in yanı…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Yeni Teknik Direktörü ile Çıkacağı İlk Maçın Hakemi Belli Oldu

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Yeni Teknik Direktörü ile Çıkacağı…

TFF 3.Lig 1.Grup’ta Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü ile 52 Orduspor Futbol Kulübü arasında 22 Ekim Pazar günü oynanacak olan karşılaşmayı Van…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir