‘3 Temmuz Süreci Bizi Küme Düşürdü’

Orduspor’un amatör ligde mücadele etmesinin baş sorumlusu olan Eski Kulüp Başkanı, kulüp başkanlığı dönemindeki açıklamaları aradan yıllar geçmesine rağmen devam ediyor.

Orduspor Kulüp Başkanı olduğu dönemde takımı 26 yıl sonra Süper Lig’e çıkarmasına rağmen, mali açından bataklığa sürükleyen Nedim Türkmen Orduspor’un neden düştüğünü açıkladı. Radyospor’a konuşan Türkmen, kulüp başkanlığı döneminde kendi taraftarlarından bile tepki aldığı açıklamalarına devam etti.

Fenerbahçe’nin yaşadığı 3 Temmuz süreci ile ilgili sert çıkışları olan ve başkanlık döneminde Orduspor’un küme düşmesini buna bağlayan Türkmen “Fenerbahçeli taraftarların, Orduspor’un küme düşmesine sevindiğini belirtmesi üzerine ise Türkmen; “Şampiyon olmuş kadar sevinmişler. 3 Temmuz sürecinde FIFA ve UEFA kuralları çevresinde olması gerekeni söyledik. Ama gerçek gerçektir. Bizim Fenerbahçe veya başka camiayla problemimiz yok. Futbolda birilerinin doğruları söylemesi gerekiyor. Gerçekler acıdır. Sevinebilirler doğal karşılıyorum” demişti.

Geçtiğimiz günlerde de Radyospor’da Özgür Sancar’a konuşan Türkmen “3 Temmuz’da duruşumuzun bedelini ödedik ve düştük” dedi. Orduspor küme düştükten sonra Nedim Türkmen’in yarattığı mali bataklıktan dolayı bir türlü toparlamadı ve Amatör Lig’e kadar düştü.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!