4 Ay Geçti, Ceza Ortaya Çıkmadı !

Eski futbolcu Kostovski’ye olan borçlardan dolayı küme düştüğü iddia edilen Orduspor ile ilgili bu iddianın üzerinden 4 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen resmî evrakların ortaya çıkmaması soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olan ancak Play-Out maçında Altınordu Belediyespor’a kaybedince Bölgesel Amatör Lig’e yükselemeyen Orduspor ile ilgili ‘2.Amatör Lige düşürüldü’ haberi oldukça konuşulmuştu. İlk olarak yerel televizyon kanalından duyurulan bu iddianın üzerinden aylar geçmesine rağmen ne Federasyon, ne Ordu Askf ne de Orduspor cephesinden resmî bir belge açıklanmadı.

2019-2020 sezonu Ordu 1.Amatör Lig kura çekimine katılan Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin ‘biz ikinci amatöre düşürüldük, bu ligde yokuz’ dediği ve bu nedenden dolayı ligde yeni sezonda 19 takımın yer aldığı öğrenildi.

Küme düşme olayının Kostovki’ye olan borçtan dolayı olduğu belirtilirken, belgenin federasyondan elden teslim alındığı söyleniyor.

Yeni Orduspor ile birleşme olmayınca 2.Amatör’den başlayacağız diyen Orduspor yönetiminin Yeni Mahalle 52 Spor’un lige katılım hakkını aldıktan sonra Orduspor arma ve isim hakkını elinde tutacağı ve liglere katılım yaptırtmayacağı bekleniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!