• Ağustos 24, 2019
  • No Comment
  • 43

4 Milyon Tl İle Tesisler Tamamlanacak !

Ordu Karşıyaka Spor Tesisleri’nde amatör takımların kulüp binaları olmaması üzerine düğmeye basılırken, gelen ödenekten Altınordu’nun yanı sıra Ünye ve Fatsa…

 4 Milyon Tl İle Tesisler Tamamlanacak !

Ordu Karşıyaka Spor Tesisleri’nde amatör takımların kulüp binaları olmaması üzerine düğmeye basılırken, gelen ödenekten Altınordu’nun yanı sıra Ünye ve Fatsa ilçelerindeki tesislerinde faydalanacağı belirtildi.

Altınordu’daki amatör spor kulüp yetkilileri,Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Kılıç ve Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma’nın sürekli dile getirdiği Karşıyaka Spor Tesisleri’nin müjdesini Ordu Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç verirken, çalışmaların da kısa süre içerisinde başlayacağı bildirildi.

Özellikle amatör futbol kulüplerinin sıkıntı çektiği tesislerdeki eksikliklerle ilgili talepler Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları sonrasında giderilmeye başlanacak.

14 tane soyunma odası

Altınordu ilçesindeki amatör futbol kulüpleri için Spor Toto Altınordu Spor Kompleksine 14 adet sporcu soyunma odası, 2 adet hakem soyunma odası, 1 eğitim salonu, 35X55 metre kare halı saha yapımı, Fatsa İlçe Ek Futbol Sahasının Sentetik Halısının Yenilenmesi, 2 Sporcu Soyunma Odası ve 2 adet Hakem Soyunma Odası yapımı, Ünye İlçe Gençlik Merkezi Bahçesine Tenis Kortu, Açık Hava Okçuluk Sahası ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, tesislerin tamamlanması için 4 milyon TL’lik bir ödenek geleceğini söyledi.

Genç; “Bakanlığımızın destekleri ile Tesislerimizin eksiklikleri tamamlanmış olacak. En kısa sürede ihaleye çıkacağız.şeklinde konuştu.

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, hem Karşıyaka Spor Tesisleri hem de Ünye ve Fatsa’daki tesislerin eksiklerinin giderilmesinin çok önemli olduğuna değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç ise kulüp binalarının futbolda olmazsa olmaz olduğunu söyleyerek, zor süreci geride bıraktıklarını ve bundan sonra kulüplerin binalarına kavuşacaklarını dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Yeni Futbol Sahaları Müjdesi Verildi !

Yeni Futbol Sahaları Müjdesi Verildi !

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nin içerisine 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı çalışmalarına başlandığı…
Altınordu Tesisleri’ne Bir Saha Daha Geliyor !

Altınordu Tesisleri’ne Bir Saha Daha Geliyor !

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde ikisi suni ve biri çim olmak üzere 3 saha bulunurken, büyük bir…
Soyunma Odaları Konusunda Sorun Maddiyat !

Soyunma Odaları Konusunda Sorun Maddiyat !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri için Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde yapılan yeni soyunma odalarının henüz teslim edilmemesi tartışılırken, sorunun ise kulüplerin maddi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir